De vânzare teren intravilan pentru construcții, zona Lipovei, Timișoara 701 mp
- 197.000,00€
- 197.000,00€
Descriere
- Acasă
- Anunțuri imobiliare
- De vânzare teren intravilan pentru construcții, zona Lipovei, Timișoara 701 mp
Oportunitate excelentă de investiție în zona Lipovei, una dintre cele mai căutate și bine poziționate zone din Timișoara. Oferim spre vânzare două terenuri situate pe strada Brazilor nr. 15, langa Piata Noua, la doar aproximativ 10 minute de Iulius Mall, într-un cartier dezvoltat, cu acces rapid către școli, magazine, mijloace de transport și principalele artere ale orașului.
Terenurile sunt intravilane și se vând exclusiv împreună, având o suprafață totală de 701 mp, compusă din parcela din față, cu front stradal de aproximativ 18 ml și o suprafață de 354 mp, respectiv parcela din spate, în suprafață de 347 mp. Configurația terenului îl face potrivit pentru dezvoltare rezidențială, inclusiv pentru construcția unui duplex sau a unei locuințe individuale.
Conform PUG Timișoara, terenul este încadrat în zona Liu – locuințe cu regim redus de înălțime, permițând construirea de case individuale sau locuințe semicolective (maximum două unități locative), cu regim de înălțime de tip (S)+P+1+M sau (S)+P+1+R, respectiv D+P+M sau D+P+R, și o înălțime maximă de până la 12 m. Indicatorii urbanistici oferă un POT de 35% și un CUT de 0,9, asigurând o utilizare eficientă a terenului.
Terenul beneficiază de utilități în zonă – apă, canalizare, gaz și energie electrică – iar accesul este facil. Zona este una consolidată urbanistic, cu locuințe existente și infrastructură completă, oferind siguranță și stabilitate investiției.
Datorită poziționării și reglementărilor urbanistice, proprietatea reprezintă o alegere foarte bună atât pentru construcția unei locuințe proprii, cât și pentru o investiție cu potențial de valorificare ulterioară.
Prețul total pentru ambele terenuri este de 197.000 euro, aproximativ 280 euro/mp – 0% Comision Agentie !
Proprietate reprezentată în exclusivitate de RealTimHouse.ro – Un pas spre un loc doar al tău.
Prezentare generală
- TV-3065743
- terenuri
- m²
Adresă
Deschideți pe Google MapsScorului de mers pe jos
informații de contact
Vizualizare anunțuriCalculatorului de credite ipotecare
-
Taxe lunare ale asociației de proprietari